Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Միավորված ազգերի կազմակերպության մշտական համակարգող, ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչ Կոնսուելո Վիդալին, ով ավարտում է իր առաքելությունը մեր երկրում։
Հանրապետության Նախագահը երախտագիտություն է հայտնել տիկին Վիդալին' պաշտոնավարման չորս տարիների ընթացքում կատարած աշխատանքի եւ Հայաստանի զարգացման ծրագրերին օժանդակելու համար: Մեծ նշանակություն տալով ՄԱԿ-ի տարբեր գործակալությունների կողմից իրականացվող ծրագրերին' Նախագահ Սարգսյանն ասել է. <<Խոսքն այստեղ միայն ֆինանսական միջոցների մասին չէ, շատ ավելի կարեւոր են փորձը, ներգրավվածությունն ու համեմատվելու հնարավորությունը>>:
Կոնսուելո Վիդալն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ՄԱԶԾ-Հայաստան գերազանց փոխգործակցության համար: Նա ասել է, որ մեկնում է հիանալի հիշողություններով, եւ մշտապես կմնա Հայաստանի բարեկամը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաեւ ՀՀ տարածքների համաչափ զարգացման, հաջորդ տարի նախատեսվող մարդահամարի կազմակերպման հարցերի շուրջ: ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողն ուշագրավ է համարել Հայաստանի օրինակը, որ տնտեսության վրա թեեւ գլոբալ ֆինանսատնտեսական ճգնաժամը մեծ ազդեցություն է ունեցել, այնուամենայնիվ սոցիալական ծրագրերը լիովին պահպանվել են:

On 12 November RoA President Serzh Sargsyan received the UN Resident Coordinator/ UNDP Resident Representative in Armenia Consuelo Vidal who is completing her mission in the country.
The President of Armenia expressed gratitude to Ms. Vidal for her work during the last four years and implementation of development assistance programs in Armenia. Underscoring the vital importance of the activities implemented by various UN agencies, Serzh Sargsyan said, “This does not relate to the financial resources only: experience, engagement, and possibility to have a comparative framework are much more important.”
In her turn, Consuelo Vidal expressed gratitude for the UN/UNDP – Armenia excellent cooperation. She said that she is leaving with wonderful memories and would always remain Armenia’s friend.
The parties exchanged also views on regional disparities in Armenia and the issue of regions’ development, as well as discussed issues related to the census to be conducted in 2010. The UN Resident Coordinator /UNDP Resident Representative noted that even though the global financial and economic crisis has had a huge impact on Armenia, the social programs, however, have been maintained.